5. listopadu 2016

#VILOmeniny: Divědovské VILOviny

http://www.vilastvanice.cz/vilomeniny/
2. ročník ostrovního festivalu pro malé, větší i velké diváky

V našem divědovském zpravodajování z dětských festivalů, jako bylo Dítě v Dlouhé a Polárkový dort, jsme se rozhodli pokračovat i nadále a dalším festivalem budou pražské VILOmeniny ve Vile Štvanice. Ve složení Nicol Škvarová, Eliška Seveldová a Lukáš Křížek vám opět budeme přinášet pravidelné reflexe s diváckými videoohlasy a určitě přihodíme i nějaký ten zajímavý rozhovor nebo prostřih z celého dění. Sledujte náš blog a facebook, kde se pod názvem #VILOviny bude tvořit zpravodaj, sledujte stránky a facebook Vily Štvanice. A čtěte tradiční, oznamovací úvod...

#VILOmeniny2016 #VILOviny #DětiNaOstrově

Následující informace byly převzaty z tiskové zprávy divadla...

VILA Štvanice opět otevírá stavidla dětem! V pátek a v sobotu 11. a 12. listopadu 2016 se zde pořádá již 2. ročník festivalu plného divadla a hudby pro malé, větší i velké diváky. Neseďte doma, přijďte dělat VILOmeniny! Po loňském, velmi úspěšném prvním ročníku festivalu VILOmeniny opět zveme do VILY Štvanice děti a rodiče. VILA se na dva pošmourné, listopadové dny promění v barevnou cirkusovou manéž, která pro vás vykouzlí divadelní představení, koncert, sérii inscenačních skic nové dramatiky pro děti a spoustu doprovodného programu, jako jsou hravá jóga pro děti, cirkusová výstava, výtvarné dílny, nebo VILAmovánky (Cirkus VILA) – výtvarně-interaktivní bojovka s pracovními listy po celé VILE (loni se jí zúčastnilo přes 200 dětí!). Program je určen divákům od tří do nekonečna let.

„Festival vznikl v roce 2015 za účelem přivést do VILY diváky, kteří sem běžně nezavítají, ačkoli i pro ně je v repertoáru již druhým rokem hned několik inscenací. Zároveň vám přináší přehlídku hravého, originálního divadla, plného důvtipu a fantazie, a to z koutů republiky, do kterých byste se zřejmě s rodinou sami jen tak nevypravili…“ říká o VILOmeninách dramaturgyně Helena Kebrtová.

Žhavým tipem festivalu je pražská premiéra rodinné inscenace Malé příběhy velkého hraběte, ve které vám Geisslers Hofcomoedianten na chůdách a s živými loutkami představí cnosti i malichernosti hraběte Šporka. Nenechte si ujít ani inscenaci Radovanovy radovánky Malého divadla z Českých Budějovic, které se pomalu stává fenoménem alternativních a loutkových scén. Také v Divadle rozmanitostí pořádně šlápli na plyn a kromě Krásy nesmírné vám ukážou, jak umějí dělat muziku pro děti v Mostě – s kapelou (Ne)dloubej se v nose! A kdo se chce pobavit a něco se dozvědět o tom, co se pro děti hraje ve světě, neměl by opomenout Trojč(t)ení, neboli prezentaci výstupů překladatelské dílny agentury DILIA v podobě série scénických skic v podání tří divadel. VILOmeniny v charismatickém prostředí VILY Štvanice jsou netradiční divadelní festival, který si užijete vy i vaše děti.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Podepisujte se prosím celým jménem, popřípadě jeho vhodnou částí. Děkujeme.