20. září 2018

#PolárkovéBrno: Přivítání s mrožem

www.divadlopolarka.cz
Polárkový dort 2018 - Polárka ve třech dnech již potřetí

Již potřetí vyrážíme do Polárky! A zase budeme o všem blogovat. V roce 2016 jsme ve složení Nicol Škvarová, Rachel Duchková a Lukáš Křížek poznali Polárku a její repertoár poprvé. Jak to dopadlo najdete tady, je tam věcí habaděj! Minulý rok se pak vydal sám šéfredaktor Lukáš, aby se seznámil a později rozloučil s tučňákem - jeho osamocené reflektování najdete zase tu. A nyní se navracíme v původním složení, abychom se přivítali s mrožem. Co nás a Vás čeká a nemine? Čtěte dále, doražte a potkejte se nejen s námi!

Následující text byl převzat z tiskové zprávy divadla a festivalu...

Od batolat až ke středoškolákům 
Úplný název nové sezóny zní Hrdinství - no, jak to kdo vezme. Citát večerníčkových Medvědů od Kolína tak evokuje nejen jasné a přímočaré odvážné činy, ale také nelehké hledání skutečného hrdinství. „To se samozřejmě projeví především v dramaturgii pro dospívající publikum, pro které chystáme autorskou hru Simony Petrů s názvem Ve jménu republiky, věnovanou třetímu odboji proti komunistické totalitě,“ uvádí umělecký šéf Polárky Jan Cimr. Kromě tohoto titulu připravuje Polárka novinky také pro všechny věkové skupiny dětí. Úplně nejmenším je určena inscenace Co šeptají stromy, kterou připravuje stejný tým jako úspěšné batolecí divadlo Jak dělá ryba?. Režisérka Zoja Mikotová chystá interaktivní pohádku Jak děti zachránily motýly, inspirovanou africkými příběhy a určenou pro děti od tří let. Děti od šesti let se mohou těšit na klasiku, rudého gentlemana Vinnetoua přivede na jeviště Polárky Jiří Jelínek. A ještě během podzimu vzniknou hned dvě inscenace pro diváky od devíti let, a to Siddhártha Hermanna Hesse, příběh indického mladíka hledajícího životní naplnění v režii Hany Mikoláškové, a volná adaptace románu Williama Goldinga Dědicové, pojednávající o posledních přežívajících neandrtálcích a jejich střetu s moderním člověkem. V tomto případě se režie ujme J. A. Pitínský. 

Polárkový dort nově i s šapitó v parku 
Ještě před prvními premiérami však Polárku čeká velkolepá rekapitulace. Na svém festivalu uvede za tři dny všechny premiéry uplynulé sezóny, bylo jich celkem osm, takže na své si přijdou diváci každého věku. Pro děti to budou třeba Pohádky 1000+1 noci v režii Jiřího Jelínka, dobrodružná pohádka Tamtadarova dobrodružství nebo František z kaštanu, Anežka ze slunečnic podle knihy básníka Radka Malého. Naopak dospívajícím a dospělým je určena inscenace Prezidenti, která konfrontuje naše někdejší hlavy státu ve fiktivní předvolební kampani, či francouzská hra Vnitřní nepřítel v režii Filipa Nuckollse, v níž se na pozadí hrozby Islámského státu odhaluje téma manipulace a nebezpečná přitažlivost tzv. silných vůdců. 

To však tentokrát zdaleka nebude všechno: pro letošní ročník festivalu přibude také druhá scéna v Björnsonově sadu. Vyroste zde šapitó, do kterého Polárka pozvala své hosty, divadla v Brně příliš nevídaná, se kterými je tak jedinečná příležitost se seznámit. A je skutečně o co stát, přijedou mistři barokního divadla Geisslers Hofcomoedianten se svým Krabatem, loutkové divadlo Toy Machine, pražské Studio Damúza s pohádkou Z tajného deníku Smolíčka Pé a další. Nebudou chybět ani koncerty pro děti i rodiče - Golden Delicious, Polaris a Bombarďák

A jako každý rok budou celým víkendem provázet divadelní dílny pro děti, spojené tentokrát s hrdinstvím a hrdiny, kterým bude věnována právě začínající sezóna. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Podepisujte se prosím celým jménem, popřípadě jeho vhodnou částí. Děkujeme.