31. května 2016

#DÍTĚ: Máme se představit...

Žádné komentáře:
http://www.divadlovdlouhe.cz/
Dítě v Dlouhé, 18. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé

V rámci naší premiérové spolupráce s Divadlem v Dlouhé a jejich 18. ročníkem festivalu pro děti a jejich dospělé - Dítě v Dlouhé, jsme byli poprvé požádáni, abychom se trochu představili. Nejen do newsletteru a pro veřejnost, ale také třeba kvůli tomu, že budeme poprvé udělovat novou cenu odborné poroty (nás), Cenu Dítko. A protože se tu stále slibují změny k lepšímu a možná se o nás ne tak docela leccos ví, přijde nám tento text jako vhodná příležitost k tomu, jak se vám začít postupně představovat. Tak snad toto malé osvěžení, od textů divadelních, uvítáte. (A dáte nám lajk, haha!)

30. května 2016

#DÍTĚ: Divědové pro děti

Žádné komentáře:
http://www.divadlovdlouhe.cz/
Dítě v Dlouhé, 18. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé

Posouváme hranice našeho blogu, aneb chceme psát o divadle pro děti a mládež! První velkou vlaštovkou budiž reflektování celého festivalu Dítě v Dlouhé. Čekají nás reflexe všech představení a dokonce budeme předávat i Cenu odborné poroty - Cenu Dítko! A možná, budete-li hodní, se vám pokusíme natočit i nějaké bezprostřední reakce dětského publika. Čtěte, co nás čeká ve dnech 1.-5. června. 

23. května 2016

Vita Caroli pro děti

Žádné komentáře:
... aneb Slav Karla!

Dětské inscenace, které zpracovávají určitou historickou epochu nebo historickou osobnost se musí vyhnout didaktičnosti, za „vzdělávací“ rovinou musí být i ta, jež bude vyprávět příběh blízký dnešním divákům. Karel – táta vlasti v režii uměleckého šéfa Malého divadla Petra Haška tyto požadavky na úspěšnou inscenaci splňuje. 

15. května 2016

Glosa k tomu a k onomu

Žádné komentáře:
Poslední dobou jsem měla v divadle několik velmi zásadních a intenzivních zážitků. Chci se o ně podělit, protože jsem jich přeplněná a vy byste mohli být také. A protože kritika je také o sdílení zážitků...

12. května 2016

Inscenace na pokraji

Žádné komentáře:
V Západočeském divadle Cheb měl v dubnu premiéru americký muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení, který napsali Jeffrey Lane a David Yazbek podle filmu španělského režiséra Pedra Almodóvara. Režisér a umělecký šéf chebského divadla Zdeněk Bartoš se vydal při inscenování jen z poloviny šťastnou cestou.

10. května 2016

#ROZHOVOR: Tomáš Vaněk

Žádné komentáře:
Tomáš Vaněk, vystudovaný činoherec, který se plynule přesunul k muzikálovým produkcím. Od těch největších z největších (role Raoula ve Fantomovi Opery), až po takřka underground v podobě Rentu. Náš rozhovor začal vznikat před půl rokem, původně měl být cílen právě k muzikálu Rent, kde se kromě jedné z hlavních rolí ujal i produkce. O těžkostech, se kterými se Rent musel potýkat, ale i o nadějích a velkých plánech do budoucna. Osud však cestu tohoto muzikálu přerušil a my jsme se rozhodli rozhovor nevydat. Činíme tak až nyní po širokých úpravách a aktualizacích. Znovu tedy o Rentu, zklamání, úspěších, studiu, herectví, ale také o budoucích koncertech a představeních.